Jak powstrzymać starość

Jak rzucić palenie raz na zawsze

Jak rzucić palenie

Jak rzucić palenie – oto najlepsze sposoby na rzucenie palenia według obserwatorów JDS (wyniki ankiety z InstaStory).

KSIĄŻKA ALLENA CARRA: „PROSTA METODA, JAK SKUTECZNIE RZUCIĆ PALENIE”

Jestem w szoku, ile osób ją poleciło. Nigdy nie paliłem, więc nie znałem tej pozycji. Natomiast ogromna liczba poleceń i obszerne opisy, w jaki sposób skutecznie Wam pomogła, świadczą same za siebie. To absolutnie najpopularniejsza odpowiedź ze wszystkich, jakich udzielono w przedwczorajszej ankiecie nt. rzucania palenia na moim InstaStory.

UNIKANIE „TRIGGERÓW” („WYZWALACZY”), KTÓRE WYZWALAJĄ CHĘĆ PALENIA

Wiele osób zauważyło po sobie, że organizm nauczył się kojarzyć chęć zapalenia z innym bodźcem – z wyjściem na balkon, z piwem czy z inną czynnością albo miejscem. Pozbycie się tych „wyzwalaczy” ułatwia rzucenie palenia.

NAWYKI ZASTĘPCZE

Jednym z Was pomaga sport i zmęczenie się do granic możliwości, żeby zabić wszelkie pokusy. Innym pomagają spacery – solo albo w towarzystwie. Nie musi to być jednak nawet fizyczna aktywność – grunt to znaleźć coś, co zastąpi nawyk palenia. Budowa zdrowych nawyków zwiększa poczucie skuteczności i ułatwia wytrwanie bez dymka. Jedno z badań (to, o którym pisałem na Story) sugeruje, że jeśli równocześnie z rzuceniem palenia podejmuje się treningi siłowe (siłownia, kalistenika, ćwiczenia z gumami, „Chodakowska” – każda metoda jest dobra), to szanse na skuteczne rzucenie palenia rosną o 100%, czyli aż dwukrotnie.

Źródło: Ciccolo JT et al. Resistance training as an aid to standard smoking cessation treatment: a pilot study. Nicotine Tob Res. 2011 Aug;13(8):756-60.

Sposoby na rzucenie palenia

ŚRODKI WSPOMAGAJĄCE RZUCENIE PALENIA

Podaliście kilka nazw, ale najpopularniejsze były trzy. Najczęściej wskazywaliście na Desmoxan, następnie Tabex, a podium domyka Recigar. Podkreślam, że nie mam nic z polecenia tych ani innych produktów w tym wpisie. To w 100% Wasze odpowiedzi, a moja skromna rola ogranicza się do przekazania ich szerszej publiczności ?

CIĄŻA

Pół-żartem mnóstwo kobiet podało tę odpowiedź. Cieszy to tym bardziej, że w ciąży absolutnie nie powinno się ani palić, ani pić nawet grama alkoholu, więc brawa dla Was, mądre Panie.

Dla jasności podkreślam: dziewczyny, które udzieliły takiej odpowiedzi, nie zaszły oczywiście w ciążę po to, żeby rzucić palenie, tylko odstawiły fajki, gdy starały się o dziecko i nosiły je pod sercem. I to jest megamądre.

JAK RZUCIĆ PALENIE – INNE SKUTECZNE SPOSOBY

Podaliście tyle polecajek, że na poniższej grafice zmieściłem ledwie te najpopularniejsze. Czasem jednak mniej znaczy więcej, więc to i tak bardzo dużo. Mocno wierzę, że ci, którzy jeszcze walczą z paleniem i chcą się go pozbyć, mogą znaleźć wśród nich inspirację i skorzystać z podpowiedzi tych, którzy mają ten etap już za sobą skutecznie rzucili palenie.

~Julian

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Julian Sobiech (@jakdozycsetki)

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


„Jak dożyć setki”

Moja książka
Jak dożyć setki
już w sprzedaży!

Dostępna w sklepie wydawnictwa lub na stronie empik.com