Jak powstrzymać starośćJak zatrzymać młodość

„Jak dożyć setki” – premiera książki!

Książka "Jak dożyć setki"

Szalenie miło mi ogłosić, że 12 kwietnia w całej Polsce odbędzie się premiera mojej książki o tytule „Jak dożyć setki” (a jakżeby innym)!

Ciężka praca lubi ciszę, więc długo utrzymywałem ten projekt w tajemnicy. Nad książką pracowałem przez cały 2022 rok – ponad pół roku intensywnie zbierałem materiały i pół roku pisałem. Efektem jest ona – książka, która zawiera jeszcze więcej praktycznej wiedzy, niż całe dotychczasowe JDS razem wzięte.

– PREMIERA W PIGUŁCE –
Data ogólnopolskiej premiery: 12 kwietnia
Link do książki: https://www.empik.com/jak-dozyc-setki-julian-sobiech…
Dostępne formaty: książka, ebook (PDF, epub, mobi), audiobook
Gdzie kupić: strona wydawnictwa Wielka Litera, Empik, księgarnie w całej Polsce
Treść: pomocna i łatwo przyswajalna
Czy warto: tylko, jeśli chce się żyć dłużej, w lepszej formie i przede wszystkim zdrowiej!

DLACZEGO TA KSIĄŻKA JEST POTRZEBNA W POLSCE

Napisałem ją dlatego, że w Polsce daleko nam do najzdrowszych i najbardziej długowiecznych społeczeństw. Możemy to jednak łatwo zmienić. W książce podpowiadam, jak to zrobić. To mój wkład w to, byśmy żyli nie tylko zdrowiej, dłużej, ale przede wszystkim lepiej – cokolwiek to znaczy dla każdego czytelnika.

W naszym kraju jest jeszcze bardzo wiele do zrobienia, a „Jak dożyć setki” daje solidne podstawy i masę praktycznej wiedzy. Część ludzi umrze młodo, część dożyje setki nawet niespecjalnie o to dbając. Natomiast większość z nas sama kształtuje swój stan zdrowia, a w efekcie także długość życia. Jestem szczerze i absolutnie przekonany, że gdyby każdy w Polsce trzymał się tego, co podpowiadam w książce, średnia długość życia z miejsca wzrosłaby o co najmniej 10 lat.

Niemożliwe? A jednak – do Monako, które przewodzi w tej klasyfikacji, brakuje nam około 11 lat. Ktoś mógłby powiedzieć, że to maleńki kraj, więc łatwiej o wahnięcia w statystykach. Nawet jeśli byłaby to anomalia, to niewiele zmienia. Do znacznie ludniejszych krajów niż Monako (Singapur, Japonia czy Francja) także tracimy po 4, 5, czasem 7 lat. W niczym nie jesteśmy gorsi niż mieszkańcy innych części świata. Nie ma absolutnie żadnej przeszkody, byśmy również żyli dłużej, ale też przede wszystkim zdrowiej.

Nie chodzi natomiast o sztuczne nabijanie lat, ale przede wszystkim o wydłużenie tego okresu życia, gdy jesteśmy najzdrowsi, sprawni i samodzielni. Dłuższe życie nie musi, choć może być przyjemnym efektem ubocznym. Jeśli dożyjemy „zaledwie” 80 lat, ale przez 79 będziemy zdolni do prowadzenia satysfakcjonującego życia, to taki układ też jest super.

Książka "Jak dożyć setki" – spis treści

CZYM JEST „JAK DOŻYĆ SETKI”:

Wierzę, że ludzie niekoniecznie pragną samej wiedzy, ale transformacji – czegoś, co pozwoli zmienić na lepsze zdrowie oraz życie. Dlatego skupiłem się nie tylko na teorii (jak zawsze popartej badaniami naukowymi najwyżej jakości), ale przede wszystkim na praktyce. W efekcie absolutnie każdy znajdzie w książce coś, co pozwoli mu żyć nie tylko dłużej, ale przede wszystkim zdrowiej.

W tej książce interesować nas będą nie powody, lecz metody – sposoby na to, by jak najbardziej przedłużyć życie w możliwie najlepszej kondycji.

Podstawę stanowią cztery rozdziały: IŚĆ, JEŚĆ, SPAĆ i DBAĆ. Jak łatwo się domyślić, dotyczą zdrowego ruchu, odżywiania, wysypiania się i profilaktyki – od badań kontrolnych, poprzez zarządzanie stresem, aż po zdrowie psychiczne.

Powiem wprost: to obowiązkowa pozycja dla czytelników i obserwatorów JDS. To gotowa instrukcja zdrowego stylu życia – maksymalnie prosta do wdrożenia.

To praktyczny poradnik – znajdziesz tu kompleksowe omówienie tych spośród czynników decydujących o naszym zdrowiu, na które mamy wpływ. Nieważne, ile masz lat. Nigdy nie jest za późno, by zmienić coś, co zwiększy twoje szanse na długie życie w świetnej formie.

CZYM NIE JEST „JAK DOŻYĆ SETKI”:

Nie znajdziesz tu hermetycznego i mało zrozumiałego języka, jakim posługują się wykładowcy na uniwersytetach. Wszystkie omawiane zagadnienia, łącznie z badaniami naukowymi, omawiam tak, by bez trudu mógł je zrozumieć absolutnie każdy. Nawet osoba, która styka się z tymi zagadnieniami po raz pierwszy.

W książce nie ma też uniwersalnych, magicznych przepisów, choćby na idealną dietę. Uważam, że coś takiego po prostu nie istnieje, a do setki wiodą różne drogi.

Premiera „Jak dożyć setki” we wszystkich księgarniach już 12 kwietnia, a już dziś jest dostępna w sklepie mojego ukochanego wydawnictwa, czyli Wielkiej Litery, a także na stronie Empiku: https://www.empik.com/jak-dozyc-setki-julian-sobiech…

Książka będzie dostępna nie tylko w papierze, ale też jako ebook, a nawet audiobook. Jaram się na maxa i serdecznie zapraszam do lektury! ❤️
~Julian

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


„Jak dożyć setki”

Moja książka
Jak dożyć setki
już w sprzedaży!

Dostępna w sklepie wydawnictwa lub na stronie empik.com